تبلیغات
آکادمی هنرهای رزمی تبریز - معرفی سلاح های نینجا

تیر و کمان:(یومی و یا)
علاوه بر نینجاها، سامورایی‌ها نیز از این سلاح استفاده می‌کردند. امروزه این سلاح انواع زیادی دارد. بلند و کوتاه و افقی که معمولا برای اثربخشی بیشتر تیر این سلاح را در سم قرار می‌دادند. کونوایچی‌ها (زنان نینجا) معمولا با این سلاح آموزش می‌دیدند و در استفاده در این سلاح تبحر زیادی داشتند و همانند اسنایپرهای امروزی عمل میکردند و هدف را از دور مورد آسیب قرار می دادند.


فوکیا
یکی دیگر از سلاحهای مهم نینجا فوکیا یا لوله‌ای است که بوسیله آن دارتهای سمی به دشمن پرتاب می‌کنند. همچنین از این سلاح می‌شود بعنوان لوله تنفس زیر آب هم استفاده کرد. حتی متسوبیشی را هم می‌توان توسط این سلاح به صورت دشمن پرتاب کرد.


چیگیریکی
طول این سلاح حدود ۶۵ سانتی‌متر است و با یک زنجیر ۵ تا ۶ سانتی‌متری از یک طرف به یک توپ و یا حجم تیغدار متصل است و سر دیگر آن به یک چوب یامیله متصل است و می‌توان از آن بعنوان گرز استفاده کرد.

شیکو و شوکو
شیکو نوعی پنجه تیغ دار است که روی کفش پوشیده می‌شود. شوکو پنجه تیغ داری است که مثل دستکش است. یکی از مزیتهای این ۲ سلاح اینست که میشه بوسیله این سلاح به راحتی از جایی بالا رفت و مزیت دیگه اینه که میشه با این وسایل ضربات مرگبار و کشنده به حریف زد.


شینای ( شمشیر چوبی سامورایی )
شینای نام یک شمشیر سبک چوبی دست ساز است . این سلاح به روش ماهرانه ای از اتحاد سه رشته چوب بامبو تراش خوده در کنار یک دیگر و گره مخصوص آن که باعث استحکام این سلاح و پیوستن رشته های حصیری به یکدیگر است ساخته میشود . نکته قابل توجه در مورد این سلاح سبکی و انعطاف جالب آن است که در اثر برخورد با نوع خود درصد شکستن سلاح را کاهش میدهد . این سلاح در دوجو های تمرین به علت آسیب زنندگی کم بسیار مورد استقبال بوده و کاربرد زیادی دارد .


بوکن
شمشیر چوبی است که نینجاها معمولا برای آموزش از آن استفاده می‌کردند و این سلاح را هم از چوبهای سفت می‌ساختند. اغلب نینجاها ترجیح می‌دادند که به جای شمشیر واقعی از این سلاح استفاده کنند.


شورایکن
شورایکن یا شوریکن (ستاره مرگ) سلاحیست کوچک، مخرب و ویران کننده، ساده ولی مرگبار. سلاحیست منجصر به نینجاها . به آن تیغ پرنده هم می‌گویند و از دوران موروماچی (۱۵۷۳-۱۶۲۳) به کار برده شد.



بو (چوب)
یکی از مهمترین سلاحها برای یک نینجا محسوب می‌شود که حدود ۱۸۰ سانتی متر طول دارد و معمولا از چوبهای سفت و یا نی خیزران و تو خالی ساخته می‌شود. یکی از علل تو خالی بودن اینه که ضربات نینجا حالت شلاقی پیدا کنه و سریع حرکت کنه و همچنین یک نینجا قادر است که دارتهای سمی از درون آن پرتاب کند. به چوب دستی کوتاه نیز که حدود ۹۰ سانتی متر میباشد هانبو نیز گفته می شود(وب سایت سنسی طنین عدالتی)



کاگیناوا
این وسیله برای بالا رفتن از دیوارها کاربرد دارد و متشکل است از یک چنگک و ۴ تا ۵ متر طناب. از آن بعنوان سلاح هم میتوان استفاده کرد.



کاکوته
حلقه‌ای است که از آهن یا چوب آبدیده درست می‌کردند. برای تاثیر بیشتر آنرا در سم می‌غلتاندند. کونوایچی‌ها با فشار دادن حلقه روی گلو بدون اثر زیادی آدم می‌کشتند.


کوساری فوندو

یک زنجیر ۱ متری است که به دو سر آن وزنه وصل است که از این سلاح برای دفاع از خود استفاده می‌شد. ولی وقتی این سلاح در دستان یک نینجا باشد می‌تواند خیلی خطرناک باشد. وقتی یک سر آن در دستان نینجا است می‌شود از آن بعنوان یک شلاق استفاده کرد و آنرا چرخاند و ضربه سختی به دشمن وارد کرد.امروزه از جنس غیر فلزی این سلاح هم استفاده می شود



کوساری کاما
این سلاح هم یک داس است که به سر آن یک زنجیر بلند نصب است که به سر زنجیر هم حجمی آهنی وصل است. از داس برای ضربه زدن و از زنجیر و وزنه برای به دام انداختن حریف و یا سلاحش استفاده می‌کنند. یک دور چرخش حلقه دور حریف کافی بود تا نینجا کار دشمن را بوسیله داس تمام کند. این سلاح را نینجا از وسایل کشاورزی اختراع کرده‌اند.از این سلاح به صورت جفتی هم استفاده می شود که ضربات سریع و مورب باعث آسیب شدید به حریف می شود



نانچیکو یک سلاح سرد سنتی اوکیناوایی است که از دو میلهٔ باریک تشکیل می‌شود که در انتها با یک زنجیر یا طناب کوتاه به هم متصل شده‌اند.


کیوکتسوشوگی
می‌شود گفت نوعی چاقو است که به طنابی از جنس موی اسب و یا موی زنان تهیه شده(یا از جنس زنجیر) و به سر دیگر طناب حلقه‌ای نصب شده که از این حلقه برای به دام انداختن سلاح دشمن استفاده می‌شد.(وب سایت سنسی طنین عدالتی)


تسوبیشی:
قطعات آهنی کوچکی هستند که دارای سرهای متعدد و تیز هستند و طوری طراحی شده‌اند که همیشه حداقل یک سر تیز آن رو به بالاست. در هنگام فرار، نینجا آنها را پشت سر خود می‌ریخته تا با فرو رفتن در پای تعقیب کنندگان آنها را زخمی کند و همچنین از آن بعنوان یک سلاح پرتابی استفاده می‌کند.



کونای :
یک چاقوی بسیار کوچک است که برای پرتاب کردن و یا از آن در مواقع حساس استفاده میکنند و کاربرد دیگر آن برای بالا رفتن از جایی است. امروزه اشکال زیبایی با طرح های زیبا آماده فروش در بازار هستند



تسن
یا همان بادبزن که با ورقه‌ آهنی ساخته می‌شد و از آن بعنوان یک پرتاب کننده تیغ استفاده می‌کردند. در داستانها آمده که نینجاها بادبزنها را سمی می‌کردند و وقتی کسی از آن استفاده می‌کرد میمرد. مدلهای گوناگونی دارد و نینجا می‌تواند با این سلاح باعث برشهای متعدد و مرگ شود.این سلاح بین کونوایچی ها بسیار متداول بود



یاری ( نیزه)
معمولا ۱۷۰ سانتی‌متر دسته و ۲۰ سانتی متر تیغه دارد



متسوبیشی
وسیله‌ای است که بطور موقت و یا دائم دشمن را کور می‌ساخت. پوست خالی تخم مرغ، پاکتهای کاغذی و نی‌های بامبو را با مخلوطی از شن، براده آهن و فلفل و با موادی دیگر پر می‌شدند که نینجاها بوسیله این از دست دشمن فرار می‌کردند یا او را می‌کشتند. هر یک دانه متسوبیشی اگر درست استفاده می‌شد می‌توانست حداقل ۳ نفر را نابینا کند.



نینجاتو (شمشیر نینجا)
شمشیرهایی که نینجاها حمل می‌کردند مثل سامورایی‌ها که از بهترین نوع فولاد بود و ماهها با دست کار می‌شد تا ساخته شود نبود. شمشیر نینجاها برخلاف شمشیر سامورایی‌ها که با هر ضربه باعث برش می‌شد و مرگبار بود باید بعد ضربه چرخانده می‌شد تا باعث مرگ شود. علت این بود که چون نینجاها را افراد خلافکار و کوهستانی می‌دانستند به آهنگرها که در شهرها بودند دسترسی نداشتند. نینجاتو ۵ سانتی‌متر کوتاه‌تر از شمشیر سامورایی است.
با اینکه شمشیر نینجاها خوب نبود ولی مزیتهایی داشت. وب سایت سنسی طنین عدالتی. مثلا غلاف آنرا برای حمل ابزار و یا وسایل حدود ۷ تا ۱۰ سانتی‌متر بلند می‌ساختند. همچنین نینجا از شمشیرش بعنوان یک پله برای بالا رفتن از دیوار استفاده می‌کردند. نینجاها معمولا از بوکن استفاده می‌کردند. جدا از خطر استفاده از شمشیر واقعی، نینجاها عقیده داشتند وقتی شمشیری کشیده می‌شود باید خونی ریخته شود و در افسانه‌ها آمده وقتی که نینجا شمشیرش را از غلاف بیرون می‌آورد هاله‌ای از انرژی دور آن را فرا می‌گرفت و باید گفت که شمشیر مهمترین سلاح یک نینجا است و باید احترام خاصی به آن گذاشت. در گذشته چون آداب بسیاری داشته ترجیح می‌دادند از بوکن استفاده کنند.


شیکومیزو :
این سلاح یکی دیگر از سلاحهای مخفی نینجا بود. از این سلاح بیشتر در حالت غیر نینجایی و در حالت یک کشاورز ضعیف حمل میشد و هیچکس فکر نمیکرد این کشاورز ضعیف که به زور با یکه چوبی راه میرود همان نینجای خطرناک آدمکش باشد نینجا در بیشتر مواقع از این سلاح برای حفظ جان خود استفاده میکرد . امروزه این سلاح به شکلهای گوناگونی یافت میشود ( عصا ، فلزی و … )


جوته :
نوعی سای دفاعی میباشد که اندازه آن کوچکتر از سای می باشد درضمن تنها میتوان با یکطرف آن دفاع کرد. کونوایچی ها بیشتر از این سلاح استفاده میکردند


آشیارو:
کشور ژاپن کشوری جنگلی و بارانی است. کفشهایی که نینجاها می‌پوشند به علت شکل خاصی که دارد باعث لو رفتن نینجا می‌شده به همین علت نینجاها از رد پاهایی که به شکل رد پاهای حیوانات از چوب می‌ساختند و یا از کف کفش خودشون کوچکتر بود و رد پا آنها را مثل رد پای کودکان می‌کرد استفاده می‌کردند تا تعقیب کنندگان گمراه شوند.
آشیکو سلاح نوعی پنجه تیغ دار است که روی کفش پوشیده میشود و شوکو پنجه تیغداری است که مثل دستکش است. یکی از مزیت های این ۲ سلاح اینه که میشه بوسیله این ۲ سلاح راحت تر و بهتر میتوان از جایی بالا رفت و مزیت دیگه اینه که میشه با وسایل ضربات مرگبار و کشنده به حریف زد.


نکوته
این سلاح مخصوص کونوایچی‌ها است که مانند حلقه‌های پنجه است که فقط به سر انگشتان می‌رود. این سلاح معمولا سمی بوده و بهترین جا برای ضربه زدن چشمان دشمن است.حتی ناخن هم میتواند کاری شبیه به سلاح نکوته انجام دهد اما نیاز به تمرین و سفت شدن بافت ناخن دارد


میزوگومو :
وسیله‌ای ارتجاعی و قابل بادکردن برای گذر از رودخانه و آب است که نینجا با بادکردن این وسیله و قرار دادن کفشهایش روی آن می‌توانست روی آن معلق بماند. این کیسه‌ها را از پوست خرگوش و یا پوست اسب می‌ساختند.



سای :
سلاح سای از سلاحهای کاربردی در بسیاری از ورزشهای رزمی می باشد . سای یک سلاح ژاپنی است که نام آن از نام یک منطقه بسیار قدیمی ژاپن برداشته شده است .
در زمانهای قدیم سای سلاح نبوده ! از سای برای اندازه گیری میزان نرمی و عمق نفوذ آب در شالیزار و برای کاشت و امور کشاورزی استفاده می شده است
طول تنه اصلی این سلاح از ۳۰ الی ۷۰ سانت دیده شده است که اگر با توجه به اصول کاربرد آن دقت شود که طول استاندارد آن باید بین ۳۰ تا ۴۵ باشد چرا که باید حداکثر کمی از طول ساعد بلندتر باشد . وب سایت سنسی طنین عدالتی


سم:
نینجاها مهارت بسیار زیادی در استفاده از سموم داشتند . مسموم کردن یک قربانی شیوه ای بسیار مناسب و موثر برای از بین بردن او بود که با امکان موفقیت یا عدم موفقیت همراه بود. سم ها اغلب مبنای ارگانیک داشتند ، اما بسیاری از آنها از حیوانات مختلف گرفته می شدند . یکی از روشهای بدست آوردن سم استفاده از نوعی قارچ بود که از ماهی پف کرده و یا فاسد به دست می آمد.
این سم بسیار کشنده بود در حدی که در زمان کمی میتوانست حیوانات بسیار بزرگ را از پای در آورد.
نینجاها گاهی سم را از حیوانات استخراج نمیکردند و خود حیوان را در محل خواب و استراحت هدف خود قرار میدادند و مرگ آن شخص کاملاً طبیعی جلوه میکرد .



کاتانا   نام یک نوع شمشیر ژاپنی است که از قرن ۱۳ میلادی مورد استفاده سامورایی‌های ژاپن بوده‌است. لغت «کتانا» در زبان ژاپنی باستان به معنی «شمشیر» است.
از ویژگیهای بارز کتانا شکل زیبای آن و استحکام خارق‌العاده‌اش است. در طول تاریخ شکل آن تغییرات مختصری یافته ولی اصول پایه آن همچنان بدون تغییر مانده‌است. از جمله ویژگی‌های کتانا می‌توان به شکل منحنی تیغه آن اشاره کرد. همچنین یک طرف شمشیر (لبه داخلی آن) بسیار تیز است و اصولا قسمت عقب سطح شمشیر از قسمت تیز و برنده آن کلفت‌تر است.
کتانا اصولا برای بریدن اجزا بدن طراحی شده تا زخمی کردن دشمن، به همین دلیل هر تیغه آن به شکل خاصی طراحی شده‌است تا قدرت برندگی آن هر چه بیشتر اثرگذار باشد.
تقسیم بندی بر پایه اندازه تیغه آن :
تمام شمشیرهای ژاپنی بر این پایه تولید می‌شوند. چیزی که شمشیرهای ژاپنی را از یکدیگر متمایز می‌کند طول تیغه آن است. شمشیرهای ژاپنی با واحد شکو (Shaku) اندازه‌گیری می‌شوند. (۱ شکو = تقریباً برابر است با ۳۰٫۳ سانتی متر و یا ۱۱٫۹۳ اینچ) همچنین برای دقت بیشتر هر «سان»، «بو» و «رین» (به ترتیب برابر با یک دهم، یک صدم و یک هزارم شکو) مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای مثال:
تیغه کمتر از یک شکو (۳۰ سانتی متر) یک تانتو (خنجر) نامیده می‌شود.سنسی طنین عدالتی
تیغه بزرگ‌تر بین یک تا دو شکو (یعنی بین ۳۱ تا ۶۱ سانتی متر) شوتو (شمشیر کوتاه) نامیده می‌شود. معروف‌ترین انواع شوتو شمشیرهای واکیزاشی و کوداچی هستند.
تیغه بلندتر از دو شکو (۶۱ سانتی متر) دایتو (شمشیر دراز) نامیده می‌شود. شمشیرهای کتانا در این بخش قرار می‌گیرند که متداول‌ترین نوع شمشیر ژاپنی هستند.
تیغه بلندتر از سه شکو (۹۰ سانتی متر) آداچی و یا نوداچی خوانده می‌شوند. اینگونه شمشیرها کاربرد کمتری دارند و استفاده چندانی ندارند.



بی سن تو : در تاریخ سلاح های ژاپنی این سلاح کاملاً منحصر به فرد است . این سلاح به قدری سنگین بود که به راحتی در کلاه خود و زره سامورایی ها نفوذ میکرد .
ناگی ناتا : یا تبرزین ژاپنی سلاحی شبیه به شمشیر است با این تفاوت که برای مبارزه در فاصله زیاد انجام میشود و دارای قابلیت بسیار در برش زدن و فرو بردن می باشد .
یاری : همانند بسیاری از سلاح های دیگر نینجا در طول تاریخ یاری یا نیزه نین جوتسو نیز طرح و شکلی متفاوت با نیزه مورد استفاده سامورایی ها داشت نیزه مورد استفاده نینجاهای توگاکوره ریو غالباً از نوع کاما یاری بود
شیکومیزو: نوعی چوب که در آن سلاحهای مخفی وجود داشت همانند زنجیر ، چاقو و…



اونو :
اگر تصاویر هومبو دوجو مرکزی ژاپن را با دقت نگاه کرده باشید بدون شک آن تبر بزرگ چوبی را دیده اید . مدتها بود به دنبال نام و استفاده آن بودم که امروز موفق به پیدا کردن آن شدم . این سلاح در اصل چینی است و پس از سقوط سلسله تانگ توسط نینجاهای ژاپن مورد استفاده قرار گرفت . این سلاح در سایزهای مختلف مورد استفاده قرار میگیرد اما طبق تحقیقات من از این سلاح برای شکستن دروازه های قلعه ها ، به زمین انداختن جنگجویان از روی اسب و یا مقابله و به هم ریختن حالت حریف و از بین بردن سلاح های کوچکتر استفاده میشد



سان تسو
سان تسو یک سلاح کوچک و کم حجم است که توسط نینجاهای ژاپنی استفاده میشد . نینجاها توسط این سلاح به نقاط حساس حریف به خصوص گردن ضربه میزدند که باعث غافلگیری حریف میشد و چون ضربه به شریان خاصی وارد شده بود حریف به سرعت توان خود را از دست میداد. نینجاهای آن زمان شوبو را از چوب به همراه یک حلقه برای انگشت میساختند اما امروزه نوع فلزی و تیز آن در دنیا ساخته می شود



۱- کروروگاکی
برای بالا رفتن از ارتفاع از این وسیله استفاده میشه مثل چنگک عمل میکنه
۲- هیکیگانه
از این وسیله در زمان قدیم برای شنود از پشت در و دیوار استفاده می شد
۳- تسوبوگیری
برای باز کردن استفاده میشد
۴- شیکورو
اره فلزی کوچک نینجا
۵- کونای
برای پرتاب ، برش و کندن استفاده میشد
۶٫ کوساری کاما
این سلاح در بخش سلاح معرفی شده است
۷٫ نکوته
این سلاح در بخش سلاح معرفی شده است
۸- شوکو
این سلاح در بخش سلاح معرفی شده است







طبقه بندی: معرفی سلاح ها،

تاریخ : پنجشنبه 1394/08/21 | 09:12 بعد از ظهر | نویسنده : Ali Reza | نظرات

  • فروش بک لینک | قالب وبلاگ | قالب وبلاگ