تبلیغات
آکادمی هنرهای رزمی تبریز - معرفی سبک آشی هارا

ابداع کننده این سبک کانچو  هیده یوکی آشی هارا  است .او از استادان برجسته بود و یکی از برجسته ترین شاگردان ارشد مرحوم سوسای اویاما بود .کانچو هیده یوکی آشی هارا  در سال 1944 در هیروشیمای ژاپن به دنیا آمد و اولین مدرسه کاراته خود را در  یاوا هاسا  که یک دهکده ساحلی کوچک است افتتاح نمود .در سال 1980 سازمان جهانی کاراته جیدی  آشی هارا کای کان  را تاسیس نمود و هم اکنون...

با احتساب کشور ایران دارای بیش از 240 دوجوی فعال در سرتاسر جهان است .

از آنجایی که سبک نوین  آشی هارا  از لحاظ فنی برای مقابله با همه گونه حمله در ساده ترین شکل طراحی شده ،هر فرد با هر میزان قدرت جسمی قادر به دفاع از خود و غلبه بر افراد نیرومند است .

به همین دلیل مراکز پلیس و سازمانهای امنیتی و نظامی در سرتاسر جهان از این روش نوین کاراته استقبال کرده اند .

وجود اجرای تکنیکهای ساباکی (حرکت و جابه جایی ) را میتوان بنیان و اساس این سبک دانست .

شیوه ضربه زدن در  آشی هارا   بیش از همه شبیه روشهای مبارزه ای درکیوکوشین  است ،با این تفاوت که در سبک آشی هارا به جای استفاده از ضربات مداوم و قرار دادن بدن در مقابل ضربات حریف سعی در قفل کردن ضربات و استفاده موٍر از حداقل تعداد فن یا بیشترین کارایی و از کار انداختن حریف با صرف حداقل نیرو است .

سبک  آشی هارا  در پی آن است که یک مکانیسم دفاع از خود به خودی را در هنرجویان ایجاد کند .بطوریکه در شرایط خطر هنرجو بتواند در نهایت تمرکز روانی { ذان شین } و بطور طبیعی و خودکار از روشهای کاراته بهرمند گردد .

این سبک در بیشتر کشورهای جهان از جمله : ژاپن - استرالیا - زلاند نو - آمریکا - دانمارک - هلند - آلمان - روسیه - اسپانیا - ایتالیا - مجارستان - رومانی - ترکیه - سوئد - مغولستان - پاکستان و ایران فعال است .

مسابقات بصورت { شو ایپون کومیته } یعنی { 2 وازاری } و یا { یک ایپون } و بصورت وزنی انجام میشود .

در حال حاظر مسابقات به این طریق در 5 وزن و 1 وزن آزاد برای بانوان انجام میشود.

در این مسابقات باید ضربه با تمام قدرت به بدن حریف برخورد کند و حریف احساس درد در محل ضربه کند و یا به زمین بیافتد .

{ یم وازاری } و اگر ضربه موثر باشد و قبل از 5 ثانیه آمادگی ادامه مسابقه را پیدا نکند { یک ایپون } محصوب میشود و با { یک ایپون } کامل مسابقه تمام میشود.

طریقه دوم به صورت { شو سامبون کومیته } یعنی { 6 وازاری } یا { 3 ایپون } است .

برای قضاوت 4 داور کنار و یک داور وسط مسابقه را هدایت میکنند .

زمان مسابقه 3 دقیقه است و در صورت مساوی بار دوم با وزن شرکت کننده بوسیله ترازو کشیده میشود و تفاوت تا 5 کیلو گرم کمتر برنده است.


منبع: http://honarhayerazmi.com
طبقه بندی: معرفی رشته ها،

تاریخ : جمعه 1393/09/28 | 05:48 بعد از ظهر | نویسنده : Ali Reza | نظرات

  • فروش بک لینک | قالب وبلاگ | قالب وبلاگ