تبلیغات
آکادمی هنرهای رزمی تبریز - مقایسه هان مو دو با هاپکیدو

در ابتدا ذکر این موضوع بسیار مهم است که این سبک ورزشی تقریبا بدون نقص است و مقایسه آن با سایر سبک ها کاری بسیا بسیار دشواری است

در طبیعت،هان مو دو را از هاپکیدو خشن تر و سخت تر میدانند و با استفاده از فلسفه   Keuk(کره ای تای چی).هنگامی که یک قفل در هاپکیدو اعمال می شود با یک حرکت رو به جلووپرتاب یا پایین آوردن مهاجم همراه است.ولی در هان مو دو عمل کشیدن همراه با یک حرکت رو به پایین استفاده می شود،هدف از این کار این است که اجازه می دهد تا با این حرکات به روشهای بی نهایت صاف و ساده در و حمله حریف را مسدود کرد یا دنبال کرد.

تکنیک های دست هان مو دو نیز از هاپکیدو متفاوت است.  هان مو دو استفاده از تکنیک های دست را از هر دو هنر های کره ای نرم مانند کوک سول ،( Sundo)و هان تائه( Keuk) و هنر سخت مانند تکواندو ، تانگ سو ، کشتی( Phal) کی مو (ووشو کره ای).

قفل درهان مو دو از دو هنر هاپکیدو و کوک سول(Kuksul )گرفته شده در هاپکیدو از یک دایره بزرگ مانند درایره ها در ووشو استفاده می شود درحالی که هان مو دو،قفل های دایره ای خود را با استفاده از دایره های  کوچک و بزرگ که بسته به موقعیت است انجام می دهد.

اساسا آموزش کی در هاپکیدو ثابت است ، یا نشسته و یا ایستاده. اما در هان مو دو ، آموزش کی از ایستاده ، نشسته ، دراز کشیدن شروع می شود و سپس به حرکت مدیتیشن پیشرفت می کند.

جنبه های منحصر به فرد  هان مو دو در هنر های رزمی دیگر دیده نمی شود این منحصر بفردی از هماهنگی روحی و جسمی در حین آموزش است و این هماهنگی شاملاستفاده از ذهن فریاذ زدن قانون کی ست. “کانگ شین یو کوان هان” را به هماهنگی با تکنیک خاص ذهنی وهماهنگی با  حرکتات  که او در حال انجام است نیز میگویند.

هان مو دو آموزش سلاح در مراحل اولیه آموختن این هنر شروع میکند ، در حالی که در هاپکیدو ، آموزش سلاح در مقاطع بالاتر است.  اشکال مختلف  سلاح در هان مو دو از قدیمی ترین هنر رزمی کره مثل: جی تانگ Dobo Muye گرفته شده است.

هر یک از روش های آموخته شده درهان مو دو را می توان در هر وضعیتی استفاده نمود که این خاصییت این ورزش را از سایر سبک های مشلبه متمایز می نماید یک وضعیت خاص را می توان برای استفاده در هر وضعیت دیگر اقتباس شده است.  هر روش نیز به راحتی به یکی دیگر از تکنیک جریان است.

منبع: http://www.qaz-hanmudo.irطبقه بندی: اطلاعات ورزشی،

تاریخ : جمعه 1393/05/31 | 03:44 بعد از ظهر | نویسنده : Ali Reza | نظرات

  • فروش بک لینک | قالب وبلاگ | قالب وبلاگ