تبلیغات
آکادمی هنرهای رزمی تبریز - قدیمی ترین کتابهای کاراته را چه کسانی نوشتند!

در مورد تاریخ و فلسفه کاراته کتابها و اسناد زیادی موجود نیست ! و آنچه که  هست بیشتر نقاشی و نوشته های جسته و گریخته ایست که برخی از مجهولات و معماهای این رشته را حل می کند، اما در مورد ( شورین ریو- کاراته) دو کتاب کامل وجود دارد که به فلسفه و تاریخ و روحیه کاراته کاهای (شورین ریو) می پردازد ، کتاب اول نوشته ماتسومورا سن سی و کتاب دوم نوشته ایتوسو آنکو سن سی می باشد.

ماتسومورا کتاب را برای یکی از شاگردانش نوشته و در آن بیشتر به مسایل روحی و اخلاقی می پردازد مخصوصا به (فکر ) کاراته کاها ارج زیادی قایل شده و از آن فراوان صحبت می کند.
در کتاب ماتسو مورا همه مسایل به صورت باز بررسی شده است ،نسخه اصلی کتاب به استاد (کوا وای ) داده شده که وی نیز به چین تایپه رفته و کتاب را نیز با خود به آنجا برده است.
خوشبختانه اصل کتاب دست نخورده و کامل در تایوان نگهداری می شود،ماتسومورا در سال 1800 متولد شد و کتاب را در 60 سالگی نگا شت .

کتاب دوم (شورین ریو)  نوشته( ایتوسو سن سی ) با زبان غیر فلسفی برای وزیر آموزش و پرورش وقت ژاپن نوشته شده است، وی با دلایل مختلف ثابت می کند که (کاراته دو )هنری اصولی است که اگر در مدارس آموزش داده شود در نهایت سلامت فکری و روحی برای دانش آموزان و هنر جویان در بر خواهد داشت،و در جامعه هم اثر سود مندش بروز خواهد کرد، ایتوسو بنیان گذار  شوریته تمرین فیزیکی کاراته را باعث طول عمر و سلامت جهاز حاضمه و دستگاه تنفسی می داند ومی گوید،کاراته طول عمر و سلامت درون را بیشتر می کند.

باید یاد آور شویم که (شورین ریو) از ماتسومورا به ایتوسو  متصل شده و سپس از اوکیناوا به جزایر ژاپن راه یافته است(شورین ریو ) را سبک ( ایتوسو )و قدیمی ترین سبک در اوکیناوا می نامند.طبقه بندی: اطلاعات ورزشی،

تاریخ : سه شنبه 1390/03/24 | 12:32 بعد از ظهر | نویسنده : Ali Reza | نظرات

  • فروش بک لینک | قالب وبلاگ | قالب وبلاگ